Duża awaria wodociągowa w Poznaniu: większość dzielnic bez wody

fot. Majk
fot. Majk

Doszło do poważnej awarii wodociągowej na terenie Poznania. Mieszkańcy kilku dzielnic nie mają wody w kranach. Służby Aquanet już działają.

O problemach z wodą poinformowali nas czytelnicy. Czy wiadomo dlaczego pół Poznania nie ma wody? Podobno Jeżyce, Grunwald, Łazarz,Winogrady, Rataje bez wody - pisze jeden z nich.

Aquanet potwierdza, że doszło do dużej awarii w Poznaniu. Nasze służby działają już na miejscu. Na razie trwa ustalanie, co się stało i gdzie doszło do awarii. W tej chwili nie wiadomo ile może potrwać jej usuwanie - mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka Aquanet.

  • Aktualizacja
    czwartek, 5.10.2017 r., godz. 21.40
    Aktualizacja
    czwartek, 5.10.2017 r., godz. 21.40
    Służby Aquanet cały czas działają. Okazuje się, że z powodu silnego wiatru pojawiły się przerwy w dostawie energii elektrycznej, co spowodowało problemy w pobliżu ujęcia wody w Mosinie. Ponadto nastąpiła duża awaria sieci wodociągowej w okolicach Term Maltańskich. Jak poinformowała Dorota Wiśniewska z Aquanetu w ciągu 2-3 godzin powoli woda powinna zacząć pojawiać się w kranach. Może mieć też nieszkodliwe dla zdrowia zabarwienia.
  • Aktualizacja
    czwartek, 5.10.2017 r., godz. 23.22
    Aktualizacja
    czwartek, 5.10.2017 r., godz. 23.22
    "Rozmawiałem z prezesem Aquanetu na temat poważnej awarii sieci wodociągowej, która nastąpiła w okolicy Term Maltańskich (rura o przekroju 1.000,-mm). Jednocześnie w pobliżu ujęcia wody w Mosinie mają miejsce problemy z siecią energetyczną. jeżeli nie wystąpią dalsze awarie sieci energetycznej, to dostawa wody we wszystkich dzielnicach z wyjątkiem Osiedla Warszawskiego zostanie wznowiona około godzniny trzeciej nad ranem. Rano będziemy wiedzieć więcej o sytuacji na Osiedlu Warszawskim." - donosi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!
16℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro