Reklama
Reklama

Nietypowa promocja Polregio. Przewiezie uczestników akcji "Różaniec bez granic" za złotówkę

fot. czytelnik

O akcji "Różaniec bez granic" pisaliśmy już na naszych łamach. Teraz okazuje się, że w jej organizację włączył się przewoźnik "Polregio", który dowiezie uczestników do miejsc modlitwy za złotówkę.

Akcja modlitewna odbędzie się w dniu święta Matki Boskiej Różańcowej - Siódmego październikao godzinie 10:30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do "stref modlitwy", gdzie o godzinie 14:00 rozpocznie się odmawianie Różańca - informowali we wrześniu organizatorzy. Już wówczas nie obyło się bez kontrowersji, bo organizatorzy poinformowali, że do akcji włączyło się poznańskie lotnisko. Biuro prasowe jednak zdementowało tę informację i poinformowało, że nie ma związku z akcją -Na lotnisku w Poznaniu w części ogólnodostępnej znajduje się kaplica, w której może modlić się lub skupić przed podróżą każdy z pasażerów, a także goście i pracownicy bez względu na wyznanie, mimo, że jest to kaplica kościoła katolickiego. Lotnisko, jako przestrzeń publiczna jest oddane z przeznaczeniem dla wszystkich osób z niego korzystających - wyjaśniał Błażej Patryn, rzecznik lotniska.

Teraz okazało się, że akcję wesprze samorządowy przewoźnik Polregio, który dowiezie pasażerów do przygranicznych miejscowości, w których zaplanowano modlitwę za złotówkę - Oferta ma na celu umożliwienie zamierzającym wziąć udział w modlitwie różańcowej dojazdu i powrotu do i z miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły. Z pociągu PolRegio będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego na przejazd "tam" w cenie 1zł. Bilet ten będzie upoważniał również do powrotu - informuje spółka.

Oferta obejmuje następujące miejscowości:Sokółka, Hajnówka, Kleszcze/Szkoła (przystanek KKZ), Czeremcha, Dąbrowa Białostocka, Gdańsk Gł., Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Orłowo, Gdynia Gł., Gdynia Chylonia, Mrzezino, Żelistrzewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica (Hel), Jastarnia, Jurata, Hel, Zakopane, Piwniczna Zdrój, Żegiestów, Wierchomla Wielka, Milik, Muszyna, Muszyna Zdrój, Lublin Airport, Terespol, Elbląg, Racławice Śląskie, Prudnik, Głuchołazy, Medyka, Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Bardo Śląskie, Kostrzyn, Słubice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
14.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro