Reklama
Reklama

Wysoka porażka Enea AZS Poznań na własnym parkiecie

fot. Enea AZS Poznań
fot. Enea AZS Poznań

Wciąż bez zwycięstwa po drugiej kolejce spotkań Basket Ligi Kobiet pozostają zawodniczki Enea AZS Poznań.

W środę Akademiczki podejmowały Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.Miały jednak utrudnione zadanie, bo w ich szeregach zabrakło kontuzjowanej Jazmine Davis.
Mecz nie miał większej historii. Od początku widoczna była zdecydowana przewaga przyjezdnych, które skutecznie neutralizowały zagrożenie ze strony gospodyń. Efekt był łatwy do przewidzenia: Akademiczki w pierwszych dwóch kwartach zdobyły w sumie tylko 12 punktów.
W drugiej połowie sztab szkoleniowy lublinianek dał więcej szans rezerwowym, w szeregi przyjezdnych wdarło się również pewne rozprężenie. Ambitnie walczące gospodynie odrobiły dzięki temu część strat, ale o odwróceniu losów spotkania nie było już jednak mowy.
- Na wstępie chciałem pogratulować przeciwniczkom skutecznej gry i zwycięstwa. No niestety z naszej strony, zaważyła 2 kwarta: strzelecka niemoc. Przegraliśmy bardzo dużą tę kwartę. Jednak cieszy mnie bardzo obraz drugiej połowy, że dziewczyny nie spuściły głowy, podjęły walkę, podniosły się i też pokazały, że potrafią punkty zdobywać. Będziemy się starali poprawić ten element gry w przyszłości, a dziewczyny będą z meczu na mecz łapać tak cenne doświadczenie - komentował trener Enea AZS, Krzysztof Dobrowolski.
W niedzielę Akademiczki zagrają na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.
ENEA AZS Poznań - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 54:77 (9:20, 3:25, 17:12, 25:20)
ENEA AZS: Woźniak 10, Bednarczyk 7, Tyszkiewicz 7, Cook 7, Parzeńska 6, Marciniak 5, Szloser 5, Niemojewska 4, Nowicka 3, Kotula 0, Stefańczyk 0.
AZS UMCS: Dorogobuzowa 15, Ugoka 13, Fitzgerald 11, Butulija 10, Dobrowolska 9, Mistygacz 6, Cebulska 5, Witkowska 4, Poleszak 4, Kędzierska 0.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro