Reklama
Reklama

Poznań: rowerem miejskim pojedziemy również w zimie?

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Choć w Polsce takiego rozwiązania dotąd nie wprowadzono, być może w Poznaniu rowerzyści będą mogli korzystać z rowerów miejskich także zimą.

Jak podaje Radio Poznań, urzędnicy zastanawiają się czy system Poznańskiego Roweru Miejskiego powinien być dostępny dla mieszkańców również zimą. W tym celu planują sprawdzić statystyki za październik i listopad (to dwa ostatnie miesiące przed zimą, w których można wypożyczać rowery w PRM). Na ich podstawie chcą podjąć decyzję.

Marek Pogorzelski z Nextbike Polska, firmy będącej operatorem PRM zaznacza, że w Polsce takiego rozwiązania jeszcze nie testowano. - Wkrótce jednak będziemy operatorem takiego systemu w Finlandii i tam prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów również zimą. Jeśli chodzi o Poznań, w umowie z miastem są określone konkretne terminy, w których system funkcjonuje. Ale oczywiście jesteśmy otwarci na propozycje - mówi.

Z technicznego punktu widzenia wypożyczanie rowerów zimą jest możliwe. - Nie ma przeciwwskazań technicznych, by pozostawić system uruchomiony również zimą, ale wszystko zależy od decyzji urzędników i od samych rowerzystów, którzy rzeczywiście będą z systemu w zimowych miesiącach korzystać. Ze statystyk wynika jasno, że w dni z ładną pogodą liczba wypożyczeń wzrasta - dodaje.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Czy korzystałbyś z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego zimą?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro