Reklama
Reklama

Zobacz jak wygląda najnowszy poznański mural

fot. Włodzimierz Hoppel

Mauro Pallotta, włoski twórca streetartu znany pod pseudonimem Maupal, jest autorem najnowszego poznańskiego muralu, który powstał na ścianie budynku przy ul. Nowowiejskiego.

Na muralu widać kobietę, która sznurkiem zszywa biało-czerwoną flagę. Autor podkreśla, że chodziło mu o przedstawienie jedności polskiego narodu, którego bardzo istotnym elementem są kobiety. Na mapie umieszczono też nazwy polskich największych miast. Jest tu również Poznań. - Polskę trzeba niestety zszywać. Wierzę, że młode pokolenie sobie z tym poradzi - komentuje nowe ścienne dzieło europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Mauro Pallotta przyjechał do Poznania na zaproszenie miejskich radnych. Marek Sternalski z PO wpadł na pomysł, by zaprosić artystę, a skontaktował się z nim Grzegorz Ganowicz - szef Rady Miasta. Maupal stoi m.in. za słynnymi streetartowymi obrazami, których bohaterem jest papież Franciszek. Przedstawił go m.in. jako Supermana czy osobę malującą na ścianie grę w kółko i krzyżyk (kółko wymienił na pacyfkę). Podbił tym serca nie tylko Włochów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
16℃
8℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro