Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-4 -12

Zobacz jak wygląda najnowszy poznański mural

KaT
środa, 4.10.2017 r.
godz. 10.01
KaT | środa, 4.10.2017 r., godz. 10.01
Zobacz jak wygląda najnowszy poznański mural
fot. Włodzimierz Hoppel

Mauro Pallotta, włoski twórca streetartu znany pod pseudonimem Maupal, jest autorem najnowszego poznańskiego muralu, który powstał na ścianie budynku przy ul. Nowowiejskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
-4°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na muralu widać kobietę, która sznurkiem zszywa biało-czerwoną flagę. Autor podkreśla, że chodziło mu o przedstawienie jedności polskiego narodu, którego bardzo istotnym elementem są kobiety. Na mapie umieszczono też nazwy polskich największych miast. Jest tu również Poznań. - Polskę trzeba niestety zszywać. Wierzę, że młode pokolenie sobie z tym poradzi - komentuje nowe ścienne dzieło europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Mauro Pallotta przyjechał do Poznania na zaproszenie miejskich radnych. Marek Sternalski z PO wpadł na pomysł, by zaprosić artystę, a skontaktował się z nim Grzegorz Ganowicz - szef Rady Miasta. Maupal stoi m.in. za słynnymi streetartowymi obrazami, których bohaterem jest papież Franciszek. Przedstawił go m.in. jako Supermana czy osobę malującą na ścianie grę w kółko i krzyżyk (kółko wymienił na pacyfkę). Podbił tym serca nie tylko Włochów.