Reklama
Reklama

Garbary/Królowej Jadwigi: budują buspas, jest nowa organizacja ruchu. "Nie wiadomo o co chodzi!"

fot. ZDM Poznań

W rejonie skrzyżowania ulic Garbary (Strzeleckiej), Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej trwa właśnie wydzielanie buspasów. Kierowcy skarżą się, że przez tymczasową organizację ruchu kierowcy nie mają pojęcia jak tędy jeździć.

- Do tej pory ten, kto z Garbar chciał jechać prosto, ustawiał się na prawym pasie, a teraz powinien ustawić się na środkowym. Na tę zmianę, której kierowcy jeszcze nie ogarniają, dołożyli dodatkowe żółte oznaczenia, więc kompletnie nie wiadomo o co chodzi - wyjaśnia Hanna. - Do tego dochodzi jeszcze ten problem. Światła na Królowej Jadwigi są bardzo krótkie, więc jest tam zawsze długa kolejka samochodów, a przez tory tramwajowe naprawdę jest tam mało miejsca. Do tego wszystkiego jeszcze to niewydarzone oznakowanie po remoncie - dodaje.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Zarząd Dróg Miejskich potwierdza, że w tym rejonie trwa właśnie wyznaczanie buspasów. - W związku ze zmianami prosimy by nie jeździć "na pamięć". Ustawiane są nowe znaki, malowane linie i oznakowanie na jezdni. Obecnie obowiązuje jeszcze dotychczasowa organizacja ruchu. Dlatego prosimy o stosowanie się do "starych" znaków pionowych - tłumaczy ZDM. - Na jezdniach natomiast, by nowe oznakowanie nie wprowadzało kierowców w błąd, wykleiliśmy lub dokleiliśmy do istniejących piktogramów żółtą taśmą obowiązujące kierunki ruchu - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że prace w tym rejonie zakończą się w październiku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro