Reklama
Reklama

Miasto pozyskało dofinansowanie na przebudowę torowiska na Wildzie

Ponad 27 mln złotych dofinansowania na przebudowę torowiska na Wierzbięcicach i 28 czerwca 1956 roku pozyskał Poznań. Prace na Wildzie rozpoczną się w 2019 roku.

Na Wildzie do remontu przeznaczone jest wyeksploatowane torowisko od skrzyżowania Wierzbięcic z ks. Jakuba Wujka do skrzyżowania 28 czerwca 1956 roku z Kilińskiego i Krzyżową - W wyniku realizacji inwestycji powstanie torowisko o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, pozwalających na osiągnięcie odpowiedniej trwałości i stabilności, jak również na zapewnienie poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania - mówi Jan Gosiewski, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni i dodaje - Obecna infrastruktura przystankowa zlokalizowana na całej trasie tramwajowej stanowiącej przedmiot projektu, zostanie przebudowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Całkowita wartość projektu to blisko 63 mln złotych, a we wrześniu podpisano umowę na dofinansowanie inwestycjize środków UE w ramach Działania 6.1. "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Aktualny harmonogram prac zakłada realizację projektu w latach 2021-2022, ale w związku z wzajemnymi zależnościami pomiędzy innymi projektami realizowanymi przez miasto, możliwe jest rozpoczęcie prac w 2019 roku.

Pozyskane dofinansowanie jest już kolejnym dofinansowaniem pozyskanym w ostatnim czasie przez Poznań na inwestycje w transport publiczny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro