Reklama

Miasto pozyskało dofinansowanie na przebudowę torowiska na Wildzie

Ponad 27 mln złotych dofinansowania na przebudowę torowiska na Wierzbięcicach i 28 czerwca 1956 roku pozyskał Poznań. Prace na Wildzie rozpoczną się w 2019 roku.

Na Wildzie do remontu przeznaczone jest wyeksploatowane torowisko od skrzyżowania Wierzbięcic z ks. Jakuba Wujka do skrzyżowania 28 czerwca 1956 roku z Kilińskiego i Krzyżową - W wyniku realizacji inwestycji powstanie torowisko o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, pozwalających na osiągnięcie odpowiedniej trwałości i stabilności, jak również na zapewnienie poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania - mówi Jan Gosiewski, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni i dodaje - Obecna infrastruktura przystankowa zlokalizowana na całej trasie tramwajowej stanowiącej przedmiot projektu, zostanie przebudowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Całkowita wartość projektu to blisko 63 mln złotych, a we wrześniu podpisano umowę na dofinansowanie inwestycjize środków UE w ramach Działania 6.1. "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Aktualny harmonogram prac zakłada realizację projektu w latach 2021-2022, ale w związku z wzajemnymi zależnościami pomiędzy innymi projektami realizowanymi przez miasto, możliwe jest rozpoczęcie prac w 2019 roku.

Pozyskane dofinansowanie jest już kolejnym dofinansowaniem pozyskanym w ostatnim czasie przez Poznań na inwestycje w transport publiczny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro