Reklama
Reklama

Czarny Protest przeszedł z placu Mickiewicza na plac Wolności

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

W rocznicę ubiegłorocznego Czarnego Poniedziałku kobiety po raz kolejny wyszły na ulice polskich miast. Czarny Protest odbył się również w Poznaniu.

Ubiegłoroczne Czarne Protesty zgromadziły kilkaset tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy wyszli na ulice polskich miast i miasteczek, aby zaprotestować przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dziś oficjalnie nie ma planów zmiany ustawy, ale nieoficjalnie mówi się, że rząd jesienią planuje wrócić do sprawy. Z tego powodu w rocznicę ubiegłorocznego protestu kobiety postanowiły przypomnieć rządzącym, że nie ma zgody na zaostrzenie przepisów. Jednocześnie protestujący opowiadają się za nowoczesną edukacją seksualną, dostępem do środków antykoncepcyjnych, które w realny sposób zmniejszają liczbę zabiegów usunięcia ciąży.

Poznański protest rozpoczął się na pl. Mickewicza, gdzie zgromadziła się garstka protestujących, która następnie przeszła na pl. Wolności. Dopiero tutaj o godzinie osiemnastej odbył się główny protest, na którym pojawiło się kilkuset protestujących.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro