Reklama
Reklama

Czarny Protest przeszedł z placu Mickiewicza na plac Wolności

fot. Jacek Molski

W rocznicę ubiegłorocznego Czarnego Poniedziałku kobiety po raz kolejny wyszły na ulice polskich miast. Czarny Protest odbył się również w Poznaniu.

Ubiegłoroczne Czarne Protesty zgromadziły kilkaset tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy wyszli na ulice polskich miast i miasteczek, aby zaprotestować przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dziś oficjalnie nie ma planów zmiany ustawy, ale nieoficjalnie mówi się, że rząd jesienią planuje wrócić do sprawy. Z tego powodu w rocznicę ubiegłorocznego protestu kobiety postanowiły przypomnieć rządzącym, że nie ma zgody na zaostrzenie przepisów. Jednocześnie protestujący opowiadają się za nowoczesną edukacją seksualną, dostępem do środków antykoncepcyjnych, które w realny sposób zmniejszają liczbę zabiegów usunięcia ciąży.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Poznański protest rozpoczął się na pl. Mickewicza, gdzie zgromadziła się garstka protestujących, która następnie przeszła na pl. Wolności. Dopiero tutaj o godzinie osiemnastej odbył się główny protest, na którym pojawiło się kilkuset protestujących.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro