Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Czarny Protest przeszedł z placu Mickiewicza na plac Wolności

BS
wtorek, 3.10.2017 r.
godz. 19.15
BS | wtorek, 3.10.2017 r., godz. 19.15
Czarny Protest przeszedł z placu Mickiewicza na plac Wolności
fot. Jacek Molski

W rocznicę ubiegłorocznego Czarnego Poniedziałku kobiety po raz kolejny wyszły na ulice polskich miast. Czarny Protest odbył się również w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ubiegłoroczne Czarne Protesty zgromadziły kilkaset tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy wyszli na ulice polskich miast i miasteczek, aby zaprotestować przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dziś oficjalnie nie ma planów zmiany ustawy, ale nieoficjalnie mówi się, że rząd jesienią planuje wrócić do sprawy. Z tego powodu w rocznicę ubiegłorocznego protestu kobiety postanowiły przypomnieć rządzącym, że nie ma zgody na zaostrzenie przepisów. Jednocześnie protestujący opowiadają się za nowoczesną edukacją seksualną, dostępem do środków antykoncepcyjnych, które w realny sposób zmniejszają liczbę zabiegów usunięcia ciąży.

Poznański protest rozpoczął się na pl. Mickewicza, gdzie zgromadziła się garstka protestujących, która następnie przeszła na pl. Wolności. Dopiero tutaj o godzinie osiemnastej odbył się główny protest, na którym pojawiło się kilkuset protestujących.

Reklama