Reklama

NFZ: więcej pieniędzy na świadczenia w Wielkopolsce. Skrócą się kolejki

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia chwali się dodatkowymi 68 milionami złotych, które pozwolą na zapłacenie za nadwykonania w służbie zdrowia. Oznacza to, że do końca roku niektórzy pacjenci zyskają możliwość przyspieszenia swoich badań.

Pieniądze te przeznaczone są na trzeci i czwarty kwartał 2017 roku. - W części te środki zostały już wydatkowane. Za trzeci kwartał były to ponad 32 mln złotych - tłumaczy Magdalena Kraszewska, zastępca dyrektora wielkopolskiego oddziału NFZ. Na co konkretnie poszły pieniądze? - Były to świadczenia ratujące życie, świadczenia diagnostyczne - tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, a także świadczenia zrealizowane wobec pacjentów z zaćmą i endoprotezoplastyką - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Na czwarty kwartał roku wciąż zostało ponad 30 milionów złotych. - Dodatkowe środki mają realnie skrócić kolejki i będą skierowane głównie dla pacjentów z zaćmą (około 5000 pacjentów dodatkowych poza tymi, którzy mają już ustalone terminy w tym kwartale), 800 pacjentów z endoprotezoplastyką i 300 pacjentów z WZW typu C leczonych terapią bezinterferonową - tłumaczy Kraszewska.

Ale to nie koniec. - Oprócz tego czekamy na deklarację, na ile mogą przyspieszyć realizację świadczeń pracownie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy badań endoskopowych. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia pacjenci mogą się spodziewać z placówek informacji o możliwości przyspieszenia terminu realizacji świadczenia - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro