Reklama
Reklama

Plac Wolności: we wtorek dwie manifestacje. Jedna za aborcją, a druga przeciwko

fot. Daria Halak
fot. Daria Halak

We wtorek w Poznaniu odbędą się dwie manifestacje związane z rocznicą Czarnego Protestu. O 18.00 na placu Wolności spotkają się kobiety, które popierają m.in. możliwość legalnej aborcji. O 17.30 w tym samym miejscu spotkają się natomiast zwolennicy całkowitego zakazu aborcji.

- Nie składamy parasolek! 3 października robimy Wielką Zbiórkę! Maszerujemy, pikietujemy, demonstrujemy oraz ZBIERAMY PODPISY pod projektem Ratujmy Kobiety 2017 - informują organizatorzy ogólnopolskich spotkań, które odbędą się o 18.00 we wtorek. Ich uczestnicy są za liberalizacją prawa aborcyjnego w naszym kraju. Projekt Ratujmy Kobiety zakłada m.in. danie kobiecie możliwości przerwania ciąży do końca jej 12. tygodnia.

Pół godziny wcześniej, o 17.30, dokładnie w tym samym miejscu (również na placu Wolności) swoją manifestację organizuje inicjatywa Poznań dla życia. - Już 3 października na Placu Wolności o godzinie 17.30 zapraszamy na manifestację w obronie prawa do życia dzieci nienarodzonych. Powstrzymajmy czarną rewolucję - apelują organizatorzy. Każdy chętny będzie mógł podpisać się pod projektem "Zatrzymaj aborcję", który zakłada brak aborcji nawet w przypadku, gdy badania wykazują poważne schorzenie nienarodzonego dziecka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro