Reklama
Reklama

Plac Wolności: we wtorek dwie manifestacje. Jedna za aborcją, a druga przeciwko

fot. Daria Halak

We wtorek w Poznaniu odbędą się dwie manifestacje związane z rocznicą Czarnego Protestu. O 18.00 na placu Wolności spotkają się kobiety, które popierają m.in. możliwość legalnej aborcji. O 17.30 w tym samym miejscu spotkają się natomiast zwolennicy całkowitego zakazu aborcji.

- Nie składamy parasolek! 3 października robimy Wielką Zbiórkę! Maszerujemy, pikietujemy, demonstrujemy oraz ZBIERAMY PODPISY pod projektem Ratujmy Kobiety 2017 - informują organizatorzy ogólnopolskich spotkań, które odbędą się o 18.00 we wtorek. Ich uczestnicy są za liberalizacją prawa aborcyjnego w naszym kraju. Projekt Ratujmy Kobiety zakłada m.in. danie kobiecie możliwości przerwania ciąży do końca jej 12. tygodnia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Pół godziny wcześniej, o 17.30, dokładnie w tym samym miejscu (również na placu Wolności) swoją manifestację organizuje inicjatywa Poznań dla życia. - Już 3 października na Placu Wolności o godzinie 17.30 zapraszamy na manifestację w obronie prawa do życia dzieci nienarodzonych. Powstrzymajmy czarną rewolucję - apelują organizatorzy. Każdy chętny będzie mógł podpisać się pod projektem "Zatrzymaj aborcję", który zakłada brak aborcji nawet w przypadku, gdy badania wykazują poważne schorzenie nienarodzonego dziecka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro