Reklama
Reklama

Ze Śremu do Poznania pociągiem? Chcą przywrócić ruch kolejowy na trasie

fot. PKP PLK

Obecnie mieszkańcy Śremu dojeżdżający do Poznania nie mają zbyt wielkiego wyboru. Muszą dostać się do stolicy Wielkopolski autobusem lub samochodem. Zdecydowano więc o rewitalizacji linii kolejowej Śrem - Czempiń, co umożliwi dostanie się do Poznania także pociągiem.

W poniedziałek umowę w sprawie finansowania przygotowania studium wykonalności dla tej inwestycji podpisało województwo, stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz Gmina Śrem. - Śrem rozwija się dynamicznie i generuje ruch na trasie Śrem - Poznań, który odbywa się teraz samochodem, stąd myśl o reaktywacji linii kolejowej i skierowaniu ruchu na tory - wyjaśniał Wojciech Jankowiak, wicemarszałek. Zdaniem Jacka Jaśkowiaka przywrócenie ruchu na trasie kolejowej dałoby mieszkańcom możliwość korzystania z oferty Bus - Tramwaj - Kolej.

Trasa Śrem - Czempiń została wyłączona z ruchu kolejowego w 1995 roku. - Punktem wyjścia do reaktywacji odcinka jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej wraz z raportem oddziaływania na środowisko i z uzyskaniem decyzji środowiskowej - wyjaśnia Anna Parzyńska - Paschke z Urzędu Marszałkowskiego. Prace nad dokumentacją będą kosztować około 350 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro