Reklama
Reklama

Do Poznania wrócili studenci: rusza rok akademicki na uczelniach

Nie jest tajemnicą, że już od września w Poznaniu zrobiło się znacznie tłoczniej niż w trakcie wakacji. Do miasta zaczęli bowiem wracać studenci. W tym tygodniu wielu z nich rozpoczyna oficjalnie rok akademicki.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza rozpocznie rok akademicki o godzinie 10.00 w poniedziałek. Będzie to 99. inauguracja nauki w historii tej uczelni. W przyszłym roku czeka nas więc okrągły jubileusz. Tylko na UAM na pierwszy rok studiów przyjęto w tym roku ponad 13 tysięcy studentów. Najtrudniej było się dostać na filologię norweską z językiem angielskim (29 osób na miejsce). Na drugim miejscu była filologia duńska z językiem angielskim (13 osób na miejsce), a na trzecim geodezja i kartografia, filologia angielsko-chińska oraz zarządzanie i prawo w biznesie (8 osób na miejsce). Zdecydowana większość nowych studentów to mieszkańcy Wielkopolski.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego nowy rok rozpoczną oficjalnie w piątek. We wtorek inaugurację zaplanowano na Uniwersytecie Medycznym. Dzień później oficjalne rozpoczęcie będą mieć studenci Politechniki Poznańskiej. Dopiero 10 października uroczystość odbędzie się na Uniwersytecie Artystycznym. Za sobą inaugurację roku akademickiego mają już natomiast studenci Uniwersytetu Ekonomicznego - odbyła się w piątek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro