Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Łańcuch Światła ponownie rozbłysł na placu Wolności

j
niedziela, 1.10.2017 r.
godz. 21.11
j | niedziela, 1.10.2017 r., godz. 21.11
Łańcuch Światła ponownie rozbłysł na placu Wolności
fot. Jacek Molski

W niedzielę na placu Wolności w Poznaniu po raz kolejny zorganizowany został Łańcuch Światła w obronie niezależności sądów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wcześniej informowaliśmy, że poznaniacy mobilizują się, by ponownie spotkać się na placu Wolności, by wyrazić swój sprzeciw prezydenckim projektom ustaw dotyczących sądownictwa. Drogie i Drodzy, wszystko na to wskazuje, że znów mamy powody do wyjścia z domu, by zaświecić w obronie naszych podstawowych praw. Albowiem każdy z nas ma prawo do sądu niezależnego od polityków, do wolnych wyborów, niezależnie czy jest to lato, czy jesień, dlatego idziemy dalej! - informowali na Facebooku organizatorzy akcji. Niedzielny Łańcuch będzie miał przede wszystkim charakter informacyjny. Zaprosiliśmy prawników i ekspertów, by wyjaśnić o co chodzi w tym gąszczu paragrafów i na czym polegają zagrożenia kryjące się za propozycjami ustaw Prezydenta oraz partii rządzącej – kontynuowali.

Kolejny Łańcuch Światła rozpoczął się dokładnie o godzinie 19:00 na placu Wolności w Poznaniu.Organizatorzy tradycyjnie zachęcali, by uczestnicy zabrali ze sobą wszystko co świeci: lampy, telefony, etc.zaznaczają jednak, by nie były to świece. Bo niestety wosk pozostawia ślady które trudno się sprząta, a przecież porządku i mienia publicznego należy bronić jak niepodległości – dodali organizatorzy.

Reklama