Reklama
Reklama

Wandale dewastowali przystanek autobusowy. Sołtys zainstalowała obok worek bokserski

fot. Sołtys Trzebież
fot. Sołtys Trzebież

Z problemem dewastacji infrastruktury publicznej mierzy się wiele miejscowości. Na nietypowy sposób walki z wandalami wpadła sołtys Trzebieży, która w pobliżu często dewastowanego przystanku postawiła worek bokserski.

Wiata przystankowa i znajdująca się obok tablica ogłoszeń przy ulicy WOP w Trzebieży (woj. zachodniopomorskie) często były niszczone przez miejscowych wandali. Infrastruktura była regularnie naprawiana, ale sołtys wsi postanowiła wdrożyć działania prewencyjne i zainstalowała obok przystanku worek bokserski - Mam nadzieje, że osoby, które wyżywały się na wiacie przystankowej, dadzą teraz upust swym złym emocjom i frustracjom dnia codziennego bijąc w worek, a nie w przystanek - wyjaśnia Małgorzata Siemianowska, która jednocześnie informuje, że pomysł nie został sfinansowany z budżetu sołectwa, a środki na jego realizację pochodzą z konkursu na grant sołecki, do którego zgłoszono projekt mający służyć integracji społeczeństwa i poprawie bezpieczeństwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro