Reklama
Reklama

Wandale dewastowali przystanek autobusowy. Sołtys zainstalowała obok worek bokserski

fot. Sołtys Trzebież

Z problemem dewastacji infrastruktury publicznej mierzy się wiele miejscowości. Na nietypowy sposób walki z wandalami wpadła sołtys Trzebieży, która w pobliżu często dewastowanego przystanku postawiła worek bokserski.

Wiata przystankowa i znajdująca się obok tablica ogłoszeń przy ulicy WOP w Trzebieży (woj. zachodniopomorskie) często były niszczone przez miejscowych wandali. Infrastruktura była regularnie naprawiana, ale sołtys wsi postanowiła wdrożyć działania prewencyjne i zainstalowała obok przystanku worek bokserski - Mam nadzieje, że osoby, które wyżywały się na wiacie przystankowej, dadzą teraz upust swym złym emocjom i frustracjom dnia codziennego bijąc w worek, a nie w przystanek - wyjaśnia Małgorzata Siemianowska, która jednocześnie informuje, że pomysł nie został sfinansowany z budżetu sołectwa, a środki na jego realizację pochodzą z konkursu na grant sołecki, do którego zgłoszono projekt mający służyć integracji społeczeństwa i poprawie bezpieczeństwa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro