Reklama
Reklama

Poznań pozyskał pieniądze na nowe parkingi. Zobacz gdzie powstaną

fot. UMP
fot. UMP

Miasto Poznań pozyskało unijne dofinansowanie na budowę trzech kolejnych parkingów typu "parkuj jedź".

Władze samorządowe chcą zachęcić kierowców dojeżdżających do centrum spoza Poznania do korzystania z komunikacji miejskiej. Sposobem na to ma być m.in. budowa parkingów, na których mieszkańcy ościennych gmin zostawialiby swoje samochody i przesiadaliby się w autobusy czy tramwaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Im mniej osób będzie przyjeżdżało do miasta samochodem, tym bardziej komfortowo będzie się jeździło autem po naszym mieście. Mniej aut to też mniej zatłoczonych ulic, hałasu, jak również czystsze powietrze i co za tym idzie większy komfort życia mieszkańców - przekonuje prezydent Jacek Jaśkowiak.

Pierwsza tego typu inwestycja powstaje już na Piatkowie. Kolejne zlokalizowane będą przy ul. św. Michała, przy rondzie Starołęka i w pobliżu stacji PKP na Strzeszynie. Inwestycja pochłonie 13,05 mln zł, a 8,96 mln zł przekaże Unia Europejska. Prace mają zakończyć się najpóźniej w 2020 roku.

Kolejne obiekty planowane są przy węzłach komunikacyjnych na Miłostowie i Górczynie. Także w tym przypadku miasto będzie starać się o dofinansowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro