Reklama
Reklama

Półwiejska zagrożona atakiem z udziałem samochodu? Będą zmiany

Już w środę pisaliśmy o interpelacji radnego Jana Sulanowskiego dotyczącej bezpieczeństwa na ulicy Półwiejskiej. Mają się tu pojawić zabezpieczenia, które uniemożliwią autom wjazd na deptak z dużą prędkością.

Zdaniem radnego PiS, ulica Półwiejska w Poznaniu jest najbardziej narażona na atak terrorystyczny z wykorzystaniem rozpędzonego samochodu. Przechodzą tędy setki mieszkańców i turystów, a deptak przecinają ulice, na których dopuszczony jest ruch kołowy. Sulanowski oczekuje od prezydenta Poznania informacji, czy ulica Półwiejska jest bezpieczna. Zastanawia się też czy wprowadzono tu jakieś środki ostrożności lub być może czy ich wprowadzenie jest w planach.

Odpowiedź prezydenta nie została jeszcze przygotowana. Już w środę próbowaliśmy uzyskać informację w tej sprawie od ZDM, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Dziś tematem zajęło się Radio Poznań. Na antenie wypowiedział się zastępca prezydenta, Mariusz Wiśniewski. Podkreślił, że choć nie ma realnego zagrożenia atakiem terrorystycznym w Poznaniu, na ulicy Półwiejskiej utworzone zostaną "bariery" z donic z zielenią. Dzięki temu rozpędzone auta nie będą mogły wjechać na deptak. Podobne zabezpieczenia mają się pojawić również w innych lokalizacjach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro