Reklama
Reklama

Rataje: do "Tetrisa" dołączył "Snake". Zobacz jak prezentuje się na bloku!

fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych
fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych

Osiedle Rusa ma blok z elewacją nawiązującą do gry "Tetris", a osiedle Orła Białego właśnie wzbogaca się o blok z wężem z popularnej gry "Snake".

Blok na osiedlu Orła Białego 47-71 jest właśnie w trakcie termomodernizacji. Prace jeszcze się nie zakończyły, ale pierwsze efekty już są dobrze widoczne. To mieszkańcy zdecydowali jak będzie wyglądać nowa elewacja. - Projekt został zainspirowany motywem graficznym zaczerpniętym z popularnej gry komputerowej "Snake", dostępnej także na telefonach komórkowych. "Wąż", który porusza się po planszy w różnych kierunkach i zbiera pożywienie (co powoduje, że jego ogon robi się coraz dłuższy) został przeniesiony na budynek, na którym "zjada" zielone kwadraty umiejscowione na różnych wysokościach z numerami wejść do budynku - informowała w 2016 roku spółdzielnia Osiedle Młodych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


"Wąż" jest nawiązaniem do motywu z gry "Tetris", który pojawił się na bloku na osiedlu Rusa w 2015 roku. Obiekt na osiedlu Rusa jest najdłuższy w mieście i równocześnie na terenie spółdzielni Osiedle Młodych. Budynek na Orła Białego zajmuje w tej kategorii drugie miejsce.

Zobacz jak prezentuje się "Snake" na osiedlu Orła Białego:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro