Reklama
Reklama

Lech - Legia: Gajos wróci do składu Kolejorza? "Swoje odcierpiałem i jestem gotowy"

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Brak Macieja Gajosa był według wielu kibiców Lecha Poznań przyczyną słabej postawy zespołu w ostatnich tygodniach. Pomocnik może już wrócić na boisko.

Podczas rozgrywanego pod koniec sierpnia spotkania z Arką Gdynia pomocnik Kolejorza obejrzał czerwoną kartkę, a Komisja Ligi zawiesiła go za to na 4 spotkania. Ostatecznie Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związki Piłki Nożnej skróciła karę do trzech meczów., dzięki czemu Gajos będzie mógł zagrać przeciwko Legii Warszawa.
- Minęło trochę czasu i jestem już do dyspozycji trenera. Stęskniłem się za grą, swoje odcierpiałem i jestem gotowy - mówił przed kamerą Lech TV piłkarz, który do momentu zawieszenia był kluczowym elementem zespołu Nenada Bjelicy i w pierwszych dwóch miesiącch sezonu opuścił zaledwie jedno spotkanie.
Bez Gajosa środek pola Kolejorza wygląda znacznie słabiej. Jak z jego perspektywy wyglądały ostatnie tygodnie? - Do meczu ze Śląskiem suma punktów nie była najgorsza. Przyszła jednak porażka i sytuacja troszkę się skomplikowała. Gra nie jest najlepsza i taka jak chcemy prezentować. To już jednak historia. Za nami trzy spotkania, zdobyliśmy w nich 4 punkty i przygotowujemy się do meczu z Legią - ocenił.
O niedzielnym meczu, choć oba zespoły mają swoje problemy, mówi cała Polska. Motywacji więc piłkarzom Lecha nie zabraknie. - To prestiżowy mecz, co można zobaczyć chociażby po sprzedaży biletów, których niewiele już zostało. Na trybunach jest pełna mobilizacja. Nie chcę składać jakichś deklaracji. Nie lubię dużo mówić, wolę wykonać swoją robotę na boisku - zapowiedział Gajos.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro