Reklama
Reklama

Głuszyna: budują rondo. Jak będzie się nazywać?

Rondo od lipca powstaje w tym miejscu | fot. PIM
Rondo od lipca powstaje w tym miejscu | fot. PIM

Do końca listopada u zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna ma powstać rondo. Mieszkańcy chcieliby, żeby nosiło imię Stefana Stuligrosza - dyrygenta chóru "Poznańskie Słowiki". Miejsce noszące imię profesora znajduje się już jednak na mapie Poznania - w centrum miasta.

Radny PiS Zbyszko Górny zaproponował, by imię Stefana Stuligrosza nosiło nowe rondo na Głuszynie. Taką propozycję poparła Rada Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo. Stuligrosz urodził się na Starołęce i byłoby to upamiętnienie dyrygenta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Sytuacja nie jest jednak prosta. W centrum miasta, przy Akademii Muzycznej i Auli Nova, znajduje się już plac Stefana Stuligrosza. Część radnych obawia się, że dwa miejsca w Poznaniu noszące taką samą nazwę, mogą wprowadzić chaos. Grzegorz Ganowicz z PO zaproponował więc, by rondo nosiło nazwę Poznańskich Słowików. I tę propozycję poparła większość radnych.

Ostatecznie jednak rondo nie zyskało nowej nazwy. Radny Górny tłumaczył, że musi to skonsultować z mieszkańcami. Radni wrócą więc do tej sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro