Reklama

Głuszyna: budują rondo. Jak będzie się nazywać?

Rondo od lipca powstaje w tym miejscu | fot. PIM
Rondo od lipca powstaje w tym miejscu | fot. PIM

Do końca listopada u zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna ma powstać rondo. Mieszkańcy chcieliby, żeby nosiło imię Stefana Stuligrosza - dyrygenta chóru "Poznańskie Słowiki". Miejsce noszące imię profesora znajduje się już jednak na mapie Poznania - w centrum miasta.

Radny PiS Zbyszko Górny zaproponował, by imię Stefana Stuligrosza nosiło nowe rondo na Głuszynie. Taką propozycję poparła Rada Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo. Stuligrosz urodził się na Starołęce i byłoby to upamiętnienie dyrygenta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Sytuacja nie jest jednak prosta. W centrum miasta, przy Akademii Muzycznej i Auli Nova, znajduje się już plac Stefana Stuligrosza. Część radnych obawia się, że dwa miejsca w Poznaniu noszące taką samą nazwę, mogą wprowadzić chaos. Grzegorz Ganowicz z PO zaproponował więc, by rondo nosiło nazwę Poznańskich Słowików. I tę propozycję poparła większość radnych.

Ostatecznie jednak rondo nie zyskało nowej nazwy. Radny Górny tłumaczył, że musi to skonsultować z mieszkańcami. Radni wrócą więc do tej sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro