Reklama

Termy Maltańskie mają przejść metamorfozę: w 2018 roku zmiana aranżacji aquaparku

Na przyszły rok Termy Maltańskie planują wielką metamorfozę. Po 6 latach od otwarcia obiektu, aquapark ma się stać nowocześniejszy i bardziej funkcjonalny.

Termy Maltańskie ogłosiły w ubiegłym tygodniu konkurs na opracowanie koncepcji zmian aranżacji wnętrza aquaparku - strefy obiektu, która jest najczęściej i najchętniej odwiedzana przez klientów. - Nie chcemy obecnie mówić konkretnie o jakie zmiany chodzi, bo liczymy na inwencję projektantów - mówi Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Jasne jest, że nie chodzi tutaj o wybudowanie aquaparku od podstaw. Niecki basenowe mają więc zostać w swoich miejscach. Zmiany mają jednak wprowadzić do aquaparku funkcjonalność, innowacyjność i po prostu zachęcić poznaniaków do odwiedzania Term.

Projektanci zainteresowani przygotowaniem koncepcji mogą składać wnioski o udział w konkursie do 5 października. - Specjalne jury konkursowe złożone z pracowników Term Maltańskich oraz 3 przedstawicieli środowiska architektów będzie oceniać prace konkursowe m.in. pod kątem innowacyjności, atrakcyjności i funkcjonalności rozwiązań - dodaje.

Aquapark ma przejść metamorfozę w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze czy w trakcie prowadzenia prac strefa aquaparku będzie niedostępna dla klientów. Być może wyłączone z użytkowania będą jedynie niektóre atrakcje. - Mogę jedynie zapewnić, że bardzo zależy nam, by prace nie odbywały się latem przyszłego roku. Wakacje to czas, gdy odwiedza nas mnóstwo mieszkańców i na pewno nie chcemy wprowadzać niedogodności w tym terminie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro