Reklama
Reklama

Franowo: od środy nowe centrum handlowe i stacja ładowania aut elektrycznych

Poznaniacy od środy mogą robić zakupy w nowym centrum handlowym na poznańskim Franowie. Także dziś otwarta tu zostanie stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Na parterze centrum handlowego będzie można zrobić zakupy, a na piętrze funkcjonować będą biura (8000 m2 dla jednej firmy zatrudniającej około 1000 osób). Przestrzeń handlowa to 7500 metrów kwadratowych. Docelowo będzie tu działać około 35 sklepów, a wśród nich Media Expert, Martes Sport, Piotr i Paweł. W dniu otwarcia na pewno działać będą m.in. markety spożywczy i ze sprzętem elektronicznym.

Obiekt wyposażony jest w parking podziemny na 330 aut. Jest on jednak dostępny głównie dla pracowników biur, a w weekendy także dla klientów sklepów. Klienci w dni robocze mogą zostawiać auta na parkingu naziemnym. Budowa obiektu trwała 15 miesięcy i pochłonęła około 100 mln złotych. Z okazji otwarcia do końca tygodnia dla klientów przygotowano atrakcje i promocje.

Ale otwarcie centrum handlowego nie jest jedynym wydarzeniem, które będzie mieć miejsce w środę na Franowie. Oddana do użytku zostanie tu także stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro