Reklama
Reklama

Znika restauracja Jadalnia, kultowa stołówka Allegro

fot. Elżbieta Skowron

"Dzisiaj ostatni dzień jesteśmy dla Was otwarci. Dziękujemy za czas z Wami. Te 4 lata były niezapomniane. Miło nam było być częścią Waszej codzienności!" - można przeczytać na profilu Jadalni na facebooku.

Czym była Jadalnia? Surową w wystroju stołówką głównie dla pracowników Allegro w Pixelu, choć zjeść mógł tu każdy. Jedzenie nie było złe, nie było też najtaniej. Jadalnia stała się trochę symbolem aspirującego stylu życia w Poznaniu. Powszechnie umawiano się tu na "lunche", i chętnie odnotowano ten fakt odpowiednim zameldowaniem na facebooku. Zabawne bywały "dramatyczne" komentarze pracujących kilka pięter wyżej pań w kolejce do kasy - "ojej, już trzeci dzień tylko sałatka z jarmużu". Lokal, choć markę miał silną, nie ustrzegł się wpadek. Po fali zwolnień z Allegro w 2014 roku, zaproponował zwalnianym osobom darmową kawę i ciastko. Wyszło niezgrabnie, ale przeprosili. Jadalnia znika z rynku, pojawi się tu inny lokal. "Mogę jedynie powiedzieć, że w jej miejscu pojawi się inny lokal gastronomiczny, ale w tej chwili nie wiemy jeszcze jaki" - mówi Michał Włodarczyk z Garvestu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro