Reklama
Reklama

Podpisano umowę na modernizację drogi łączącej węzeł Kleszczewo na S5 i Swarzędz

fot. ZDP Poznań
fot. ZDP Poznań

To będzie największa i najdroższa inwestycja w historii powiatu poznańskiego. Za mniej więcej rok kierowcy mają korzystać z poszerzonej i całkowicie przebudowanej drogi łączącej węzeł Kleszczewo na trasie S5 i Swarzędz.

Przebudowany zostanie odcinek od ulicy Olszynowej w Zalasewie (gmina Swarzędz), przez Gowarzewo do węzła S5 w Kleszczewie. To 6,8 kilometra drogi, która zostanie poszerzona do siedmiu metrów i zyska nową nawierzchnię. Przebudowane zostaną również skrzyżowania oraz zjazdy, powstaną dwa ronda (w Gowarzewie), ścieżki rowerowe (na całym przebudowywanym odcinku drogi), szerokie chodniki, nowe przystanki autobusowe (na całej trasie będzie ich ponad 10).

- W czasie budowy użytych zostanie 1500 ciężarówek masy bitumicznej (30 tys. ton!). Na chodnikach ułożonych będzie 15 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej, a przy drodze wbuduje się 220 słupków do znaków drogowych. Ponadto ułożonych zostanie 8 kilometrów krawężników i oporników betonowych oraz blisko 3 kilometry rur kanalizacji deszczowej. To najdroższa i największa inwestycja drogowa w historii powiatu poznańskiego - wyjaśnia Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Właśnie podpisano umowę na przebudowę drogi. Odpowiadać za wykonanie inwestycji będzie Eurovia Polska. Koszt całej modernizacji to prawie 25 milionów złotych, z czego aż 16 mln złotych pochodzi z Unii Europejskiej. Trasa ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro