Reklama
Reklama

Piątkowo i Winogrady: 3500 złotych kary za nielegalne plakatowanie

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy z Piątkowa i Winograd ukarali w ostatnim czasie kilka osób za nielegalne umieszczanie plakatów w przestrzeni miejskiej.

Pierwsza interwencja dotyczyła plakatów informujących o sprzedaży chemii gospodarczej. - Afisze naklejone na płytę pilśniową przytwierdzane były do lamp ulicznych, znaków drogowych i innych elementów infrastruktury miejskiej i osiedlowej. W żadnym z miejsc zarządcy nie wyrazili na to zgody - wyjaśnia straż miejska. Rozmowy i ostrzeżenia nie przynosiły efektów, dlatego strażnicy podeszli do sprawy kompleksowo. Udokumentowali na zdjęciach wszystkie nielegalne plakaty, a następnie ustalili osobę odpowiedzialną za ich rozwieszanie. - Wystawiono 25 mandatów na łączną kwotę 3500 zł, skutecznie zniechęcając do dalszego zanieczyszczania miejsc publicznych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W tym samym rejonie pojawiły się także plakaty reklamujące pokazy kaskaderskie. Umieszczono je w 16 lokalizacjach. Strażnikom szybko udało się ustalić kto stoi za wywieszaniem plakatów. Łącznie wystawiono 16 mandatów na łączną kwotę 1600 złotych. Nie bez znaczenia była w tych przypadkach pomoc operatorów osiedlowego monitoringu.

Straż miejska przyznaje, że dziś problem nielegalnego plakatowania jest w Poznaniu mniejszy niż jeszcze kilka lat temu. Zaledwie kilka lat temu rocznie odnotowywano około 800 podobnych interwencji. Dziś jest ich około 100.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro