Reklama
Reklama

Piątkowo i Winogrady: 3500 złotych kary za nielegalne plakatowanie

fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy z Piątkowa i Winograd ukarali w ostatnim czasie kilka osób za nielegalne umieszczanie plakatów w przestrzeni miejskiej.

Pierwsza interwencja dotyczyła plakatów informujących o sprzedaży chemii gospodarczej. - Afisze naklejone na płytę pilśniową przytwierdzane były do lamp ulicznych, znaków drogowych i innych elementów infrastruktury miejskiej i osiedlowej. W żadnym z miejsc zarządcy nie wyrazili na to zgody - wyjaśnia straż miejska. Rozmowy i ostrzeżenia nie przynosiły efektów, dlatego strażnicy podeszli do sprawy kompleksowo. Udokumentowali na zdjęciach wszystkie nielegalne plakaty, a następnie ustalili osobę odpowiedzialną za ich rozwieszanie. - Wystawiono 25 mandatów na łączną kwotę 3500 zł, skutecznie zniechęcając do dalszego zanieczyszczania miejsc publicznych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W tym samym rejonie pojawiły się także plakaty reklamujące pokazy kaskaderskie. Umieszczono je w 16 lokalizacjach. Strażnikom szybko udało się ustalić kto stoi za wywieszaniem plakatów. Łącznie wystawiono 16 mandatów na łączną kwotę 1600 złotych. Nie bez znaczenia była w tych przypadkach pomoc operatorów osiedlowego monitoringu.

Straż miejska przyznaje, że dziś problem nielegalnego plakatowania jest w Poznaniu mniejszy niż jeszcze kilka lat temu. Zaledwie kilka lat temu rocznie odnotowywano około 800 podobnych interwencji. Dziś jest ich około 100.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro