Reklama
Reklama

Dominika Kulczyk najbogatszą Polką. Grażyna Kulczyk spadła na trzecie miejsce

Dominika Kulczyk | fot. PAP/Radek Pietruszka
Dominika Kulczyk | fot. PAP/Radek Pietruszka

Jeszcze w ubiegłym roku Dominika i Grażyna Kulczyk zajmowały odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na liście najbogatszych Polek przygotowanej przez Wprost. Dziś Dominika wciąż jest na pierwszym miejscu, ale jej matka spadła na trzecią pozycję.

Po śmierci Jana Kulczyka, jego dzieci - Dominika i Sebastian - przejęły majątek ojca. Sebastian jest prezesem Kulczyk Investments, a Dominika przewodniczącą Rady Nadzorczej. Majątek najbogatszej Polki według Wprost szacuje się na 7,7 mld złotych.

Numerem dwa na liście obecnie jest Barbara Komorowska, która w 2016 roku była na trzecim miejscu. Jej majątek jest wyceniany na około 1,9 mld złotych. Jest współwłaścicielką Bakomy, a także firm Polskie Młyny i Bioagra Oil.

Na trzecie miejsce, z drugiego, spadła Grażyna Kulczyk związana z Poznaniem. Ma majątek szacowany na około 1,8 mld złotych. W przyszłym roku chce otworzyć muzeum sztuki współczesnej w Szwajcarii, nad którym pracuje od lat. Od dwóch lat nie jest już właścicielką Starego Browaru, który sprzedała za 290 mln euro.

Wśród 10 najbogatszych Polek są przedstawicielki Wielkopolski. Na czwartym miejscu jest Elżbieta Kaczmarek (1,7 mld złotych), która jest współwłaścicielką fabryki mebli i materaców Com40 pod Ostrowem Wielkopolskim. Produkty z fabryki trafiają m.in. do IKEA. Na 8. miejscu jest natomiast Solange Olszewska, współwłaścicielka fabryki Solaris Bus & Coach. Jej majątek szacuje się na 800 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro