Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje kolejny mural

fot. M. Zakrzewski / Fundacja Malta

Mauro Pallotta, włoski twórca streetartu znany pod pseudonimem Maupal, tworzy właśnie w Poznaniu mural. Ścienne dzieło powstaje na budynku przy ulicy Nowowiejskiego.

To Maupal stoi m.in. za słynnymi obrazami streetartowymi obrazami, których bohaterem jest papież Franciszek. Przedstawił go m.in. jako Supermana czy osobę malującą na ścianie grę w kółko i krzyżyk (kółko wymienił na pacyfkę). Podbił tym serca nie tylko Włochów.

Mauro Pallotta przyjechał do Poznania na zaproszenie miejskich radnych. Marek Sternalski z PO wpadł na pomysł, by zaprosić artystę, a skontaktował się z nim Grzegorz Ganowicz - szef Rady Miasta. Fundacja Malta opiekuje się natomiast projektem, który właśnie powstaje na ścianie przy ulicy Nowowiejskiego.

Dzieło ma być gotowe jeszcze w tym tygodniu. Z tej okazji 1 października, a więc już w niedzielę, odbędzie się spacer po Starym Mieście szlakiem poznańskich murali. Start przy muralu Kenora przy ulicy Grobla 18 w niedzielę o 16.00. Ostatnim punktem wycieczki będzie spotkanie z Maupalem i rozmowa na temat jego najnowszego muralu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro