Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

W Poznaniu powstaje kolejny mural

KaT
wtorek, 26.09.2017 r.
godz. 07.45
KaT | wtorek, 26.09.2017 r., godz. 07.45
W Poznaniu powstaje kolejny mural
fot. M. Zakrzewski / Fundacja Malta

Mauro Pallotta, włoski twórca streetartu znany pod pseudonimem Maupal, tworzy właśnie w Poznaniu mural. Ścienne dzieło powstaje na budynku przy ulicy Nowowiejskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To Maupal stoi m.in. za słynnymi obrazami streetartowymi obrazami, których bohaterem jest papież Franciszek. Przedstawił go m.in. jako Supermana czy osobę malującą na ścianie grę w kółko i krzyżyk (kółko wymienił na pacyfkę). Podbił tym serca nie tylko Włochów.

Mauro Pallotta przyjechał do Poznania na zaproszenie miejskich radnych. Marek Sternalski z PO wpadł na pomysł, by zaprosić artystę, a skontaktował się z nim Grzegorz Ganowicz - szef Rady Miasta. Fundacja Malta opiekuje się natomiast projektem, który właśnie powstaje na ścianie przy ulicy Nowowiejskiego.

Dzieło ma być gotowe jeszcze w tym tygodniu. Z tej okazji 1 października, a więc już w niedzielę, odbędzie się spacer po Starym Mieście szlakiem poznańskich murali. Start przy muralu Kenora przy ulicy Grobla 18 w niedzielę o 16.00. Ostatnim punktem wycieczki będzie spotkanie z Maupalem i rozmowa na temat jego najnowszego muralu.

Reklama