Reklama
Reklama

Poznań Game Arena w październiku na MTP!

fot. Włodzimierz Hoppel

Największe w Polsce targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, Poznań Game Arena, już na początku października odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Impreza skierowana jest do amatorów gier video i multimediów, którzy mają tu szansę na zapoznanie się z nowinkami z całego świata. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek, 6 października i potrwa do niedzieli. Organizatorzy zakładają, że na MTP w ciągu trzech dni może się pojawić kilkadziesiąt tysięcy osób - równocześnie trwać będą także targi Hobby, Aqua ZOO oraz Happy Baby.

Jakie atrakcje przygotowano w tym roku? Lista jest bardzo długa. - Nieodzowną częścią Poznań Game Arena jest Strefa Niezależnych Twórców Gier. To jeden z tych projektów, który od samego początku realizacji, zarówno wśród zwiedzających jak i wystawców cieszy się dużym powodzeniem. Ku uciesze fanów, z edycji na edycję, przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty - wyjaśniają organizatorzy.

Na PGA odbędzie się pierwsza w naszym kraju prezentacja najnowszej konsoli Microsoftu - Xbox One X. Pojawią się także najlepsze gry zarezerwowane dla tej konsoli oraz Xbox One - m.in. Forza Motorsport 7 czy Assassin’s Creed Origins w jakości 4K. Premiera Xbox One X zaplanowana jest na 7 listopada.

Swoją ofertę przedstawi też firma Nintendo m.in. z grami Mario Kart 8 Deluxe, Fifa 18 czy The Legend of Zelda Breath of the Wild. Na stoisku Modecom będzie można wziąć udział w konkursach i spotkać się z youtuberami, a na ogromnym stoisku Media Markt będzie można wygrać wiele nagród.

Nie zabraknie chyba największej atrakcji imprezy - konkursu cosplay. Twórcy strojów przedstawiających bohaterów z gier i świata fantastyki będą walczyć o miano najlepszego cosplayera. W konkursie może wziąć udział każdy - wystarczy zgłosić się do 10 października do organizatorów. - Topowe cosplayarki - ShiroiOokami, MaiLinhiAnia Klemeńskazadbają o to, by odwiedzający zasilili album w telefonie o naprawdę świetne fotki.

Na targach tradycyjnie odbędzie się Wielki Giermasz, na którym będzie można kupić nie tylko gry na konsole czy komputer, ale też np. wiedźmińskie gadżety i planszówki. Miłośnicy grania na świetnym sprzęcie będą mogli natomiast zobaczyć "cuda" m.in. od Dream Machines.

Pierwszy dzień PGA, piątek, to już tradycyjnie VIP Day - bilet wstępu na ten dzień kosztuje 120 złotych (150 złotych z parkingiem). W sobotę za podstawowy wstęp na PGA (są też droższe bilety Stars4Fans) zapłacimy 35 złotych (30 złotych w przedsprzedaży), a w niedzielę 30 złotych (25 złotych w przedsprzedaży). W piątek targi czynne będą od 10.00 do 18.00, w sobotę od 9.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00 do 18.00. W poprzednich latach zainteresowanie targami było tak duże, że niektórzy mieszkańcy musieli się "obejść smakiem". Warto pomyśleć o kupieniu biletów wcześniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro