Reklama

Francuzi przygotują projekt węzła komunikacyjnego Grunwaldzka za prawie 1,4 mln złotych

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały o wyborze zwycięzcy przetargu na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z projektem budowlanym dla węzła komunikacyjnego Grunwaldzka.

Do PIM wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą złożyła francuska firma Safege S.A.S. Kluczowa okazała się cena. Safege zaproponowała, że przeprowadzi prace projektowe za blisko 1,4 mln złotych. O zlecenie ubiegały się jeszcze dwie poznańskie firmy - Biuro Projektów Trasa oraz Biuro Projektów Komunikacyjnych. Pierwsza chciała zrealizować prace za prawie 1,6 mln złotych, a druga za ponad 1,8 mln złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Zadaniem wybranego oferenta będzie opracowanie projektu budowlanego wiaduktu kolejowego (tunelu drogowego) wraz z układem drogowym, budowy i przebudowy infrastruktury podziemnej i naziemnej, parkingów, infrastruktury autobusowej przy peronie kolejowym w kierunku Poznania, a także projektu zagospodarowania terenu z małą architekturą i zielenią. On również sporządzi m.in. kosztorys inwestorski oraz harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji. Do jego obowiązków będzie także należało uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich.

Kompletny program funkcjonalno-użytkowy ma powstać do sierpnia przyszłego roku. Do końca 2018 roku ma być gotowy projekt budowlany z kosztorysami i wnioskiem o pozwolenie na budowę. Decyzje niezbędne do prowadzenia inwestycji mają zapaść maksymalnie wiosną 2019 roku. Inwestycja ma być realizowana przez trzy lata i ma się zakończyć maksymalnie 30 czerwca 2022 roku. Szacuje się, że prace będą kosztować 60 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro