Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Policyjny pościg za nastolatkami ulicami Kalisza. Padły strzały

j
niedziela, 24.09.2017 r.
godz. 19.40
j | niedziela, 24.09.2017 r., godz. 19.40
Policyjny pościg za nastolatkami ulicami Kalisza. Padły strzały
fot. Policja

Nastolatkowie włamali się do jednego ze sklepów w Kaliszu. Bardzo szybko zostali namierzeni przez policjantów, jednak na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Wtedy padały strzały ostrzegawcze. Okazało się, że uciekinierzy to kaliszanie w wieku 14 i 17 lat.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1026 hPa
POJUTRZE
pogoda
-2°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje portal Fakty Kaliskie do zdarzenia doszło w piątek nad ranem. Policjanci około godziny 4:00 odebrali zgłoszenie o włamaniu do sklepu przy ul. Ostrowskiej w Kaliszu. Natychmiast udali się na miejsce. Policjanci zauważyli wybitą szybę w sklepie. W środku nie było nikogo, ale gdy funkcjonariusze patrolowali okolicę, z klatki schodowej bloku obok wyszło dwóch zakapturzonych mężczyzn z torbami w ręku. Na widok policjantów rzucili pakunki i próbowali uciec – powiedziała w rozmowie z portalem Fakty Kaliskie Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Policjanci rzucili się w pościg za uciekinierami, którzy nie reagowali na wezwania funkcjonariuszy. Kiedy jeden z włamywaczy wykonał podejrzany gest próbując sięgać coś pod kurtką policjant chwycił za broń – wówczas padły strzały ostrzegawcze w powietrze. Nie skłoniło to uciekinierów do zatrzymania się. Po chwili jeden z nastolatków został zatrzymany przez inny patrol. Jak relacjonuje portal Fakty Kaliskie drugi został zatrzymany kilka godzin później. Okazało się, że to 14 i 17 -letni mieszkańcy Kalisza. Istnieje podejrzenie, że starszy już wcześniej dopuścił się podobnych przestępstw – będzie odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła. O losie młodszego z włamywaczy zdecyduje sąd rodzinny.