Reklama
Reklama

ZDM znów rozdaje worki na liście

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich, podobnie jak w latach ubiegłych, zapewnia bezpłatne worki na liście pochodzące z pasa drogowego, a także ich odbiór.

Kolejny rok z rzędu Zarząd Dróg Miejskich rozdaje poznaniakom worki na liście spadające z drzew. Akcja trwać będzie do 31 grudnia 2017 roku. Akcja ma na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd (w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków do gromadzenia liści worków oznaczonych napisem "ZDM - liście zebrane z ulicy" oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków). Zebrane podczas akcji worki trafią na biokompostownię znajdującą się na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. - informuje ZDM.

Zamówienia na worki można składać do Wydziału Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa. Zgłoszenia przyjmowana są telefonicznie pod nr 61 64 77 274 (pn-pt, godz. 7:00-15:00) lub na adres e-mail: [email protected].

W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków na liście należy w podobny sposób złożyć kolejne zamówienie. Zapełnione worki należy postawić w miejscu, skąd liście były zebrane - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Nie wyznaczamy miejsc odbioru worków, gdyż składowanie zbyt dużej ilości worków w jednym miejscu może prowadzić do podrzucania odpadów komunalnych i tworzenia się dzikich wysypisk śmieci. Prosimy również o nie wystawianie worków w pasy zieleni pomiędzy jezdniami - informuje ZDM. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta - dodaje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro