Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -4

Policjanci zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk nielegalnych leków w mieszkaniu

j
niedziela, 24.09.2017 r.
godz. 12.31
j | niedziela, 24.09.2017 r., godz. 12.31
Policjanci zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk nielegalnych leków w mieszkaniu
fot. Policja

Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mężczyznę, któremu za prowadzenie nielegalnego procederu grozi kara więzienia nawet do 2 lat. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad tysiąc medykamentów w postaci anabolików oraz leków na potencję.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zatrzymany 31-latek już od jakiegoś czasu obserwowany był przez policjantów, którzy podejrzewali, że może on prowadzić nielegalny interes na terenie powiatu złotowskiego. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze przystąpili do realizacji.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli na ustaloną wcześniej posesję. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, śledczy ujawnili łącznie ponad 1 tys. sztuk tabletek na potencję oraz środki anaboliczne wielu producentów. Wszystkie medykamenty, nie dopuszczone do obrotu na terenie kraju, zostały zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – informuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

31-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości środków farmakologicznych, co wskazuje na wprowadzenie ich do obrotu bez posiadanych uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania były przeprowadzone w ramach X międzynarodowej operacji "Pangea", której celem jest walka z nielegalną sprzedażą sfałszowanych i nielegalnych leków – dodaje Kowalska.

Policjanci przypominali też, że leki kupione z nielegalnych źródeł stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia.