Reklama
Reklama

Premier Wielkiej Brytanii do Polaków: chcemy, abyście zostali

fot. jordi boix/freeimages.com
fot. jordi boix/freeimages.com

Brytyjska premier napisała list do Polaków, który opublikowany został przez PAP. Theresa May podkreśla, że sukces Unii Europejskiej leży w interesie Wielkiej Brytanii, a wszystkich Polaków mieszkających na wyspach zachęca do pozostania tam.

Brytyjska premier tłumaczy w liście przyczyny Brexitu -Brytyjczycy chcą mieć większą bezpośrednią kontrolę nad decyzjami mającymi wpływ na ich codzienne życie, a to oznacza, że te decyzje powinny być podejmowane w Wielkiej Brytanii, przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne przed brytyjskim społeczeństwem - napisała May, która jednocześnie podkreśla, że UE jest nadal ważna dla Brytyjczyków -To bardzo istotny okres w historii relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. W tym ważnym momencie moje przesłanie dla obywateli Polski i innych krajów UE jest jasne - w nadchodzących latach Wielka Brytania chce być waszym najsilniejszym przyjacielem i partnerem. Chcemy, aby Unia Europejska i Wielka Brytania doskonale prosperowały obok siebie.

Najważniejsze przesłanie jakie płynie z listu, to zachęta dla wszystkich Polaków do pozostania na wyspach -Wszystkim obywatelom UE mieszkającym w Wielkiej Brytanii powtarzam: chcemy, abyście zostali, cenimy was i dziękujemy za wasz wkład w życie naszego kraju. Jednym z moich pierwszych celów podczas tych negocjacji jest dopilnowanie, abyście mogli tu żyć tak, jak do tej pory. Chcę w pełni włączyć nasze porozumienie w sprawie praw obywateli do brytyjskiego prawodawstwa. Nikt nie powinien wątpić w niezależność naszych sądów ani w determinację, z jaką będą stać na straży praw pojedynczych obywateli - pisze May.

Decyzję o opuszczeniu Unii Europejskiej Brytyjczycy podjęli w referendum przeprowadzonym w czerwcu 2016 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro