Reklama
Reklama

Miasto chce, żeby Areną zarządzały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Urząd miasta zastanawia się nad zmianą zarządcy Areny. Piecze nad halą miałyby przejąć Międzynarodowe Targi Poznańskie, których zadaniem byłoby przeprowadzenie generalnego remontu hali.

Areną od lat zarządza POSiR, ale wybudowana hala wymaga generalnego remontu, by spełnić wymogi organizatorów dużych imprez. W tej chwili w Arenie prowadzone są jedynie prace doraźne, które mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo - Pomimo przeprowadzonych od lutego do maja przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie prac remontowych, wciąż jest kilka wymogów dotyczących wszystkich istniejących systemów bezpieczeństwa, do których należy się dostosować. 29 sierpnia PIM rozstrzygnęły przetarg na przeprowadzenie ostatnich prac, związanych z dostosowaniem Areny do przepisów przeciwpożarowych - informuje Błażej Daracz, rzecznik prasowy POSiR.

Okazuje się jednak, że miasto myśli bardziej kompleksowo o przyszłości hali, ale wymagać to będzie zmiany gospodarza obiektu - Politykę miasta kształtują nie tylko urzędnicy, ale też podmioty, w które miasto jest zaangażowane kapitałowo. Musimy szukać takich rozwiązań, by - z jednej strony - rozwijać spółki miejskie, ale również szukać efektów synergii i dobrej współpracy. Dlatego prowadzimy rozmowy z MTP dotyczące przejęcia przez tę spółkę odpowiedzialności za ten historyczny i o dużym znaczeniu dla Poznania obiekt - tłumaczy prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Zadaniem MTP byłoby z jednej strony przeprowadzenie modernizacji hali, a z drugiej rozszerzenie oferty obiektu - MTP mają doświadczenie w udostępnianiu przestrzeni na zasadach komercyjnych. Uznaliśmy więc, że warto je wykorzystać. Jest przestrzeń do współpracy i szukamy dla niej formuły prawnej. Rozważamy wieloletnią dzierżawę, aport do spółki, albo taką formułę, w której funkcjonuje Marcelin Management i Stadion, a więc umowę operatorską - wyjaśnia Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro