Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

PKN Orlen stawia rowery miejskie na swoich stacjach

BS
piątek, 22.09.2017 r.
godz. 16.39
BS | piątek, 22.09.2017 r., godz. 16.39
PKN Orlen stawia rowery miejskie na swoich stacjach
fot. Nextbike Polska

PKN Orlen podpisał umowę z firmą Nextbike na instalację stacji rowerów miejskich na należących do koncernu stacjach benzynowych. Stacje będą włączone do istniejących systemów rowerów miejskich.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Firma Nextbike jest zdecydowanym potentatem na rynku rowerów miejskich w Polsce, ale cały czas rozwija swoją sieć - W tym roku rowery Nextbike Polska są dostępne w 27 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski. Cały czas bierzemy też aktywny udział w nowych przetargach zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ostatnim czasie wygraliśmy pierwszy zagraniczny przetarg na dostarczenie i obsługę systemu rowerów miejskich w fińskim mieście Turku. Jako lider rynku chcemy w dalszym ciągu rozbudowywać system rowerów miejskich, docierając z tą usługą do coraz szerszego grona użytkowników i uzupełniając ją o kolejne funkcjonalności - wyjaśnia Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Efektem prowadzonych przez firmę rozmów jest trzyletni kontrakt z PKN Orlen - Dzięki zawarciu umowy z PKN ORLEN już od wiosny przyszłego roku rowery Nextbike Polska będą dostępne m.in. na wybranych stacjach Koncernu w 6 miastach w Polsce. Cieszymy się, że PKN ORLEN dostrzega potrzebę inwestowania w bikesharing i wspierania rozwoju zrównoważonego transportu. Podpisanie umowy z tak ważnym partnerem jest dla nas także kluczowym wydarzeniem pod względem biznesowym. Wierzymy, że w przyszłości współpraca pomiędzy Nextbike Polska a PKN ORLEN będzie rozszerzana o nowe stacje i inne wspólne przedsięwzięcia - dodaje Wojtkiewicz.

Rowery pojawią się na stacjach benzynowych w Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Lublinie, Wrocławiu i Katowicach i będą działały jako stacje sponsorskie, włączone do systemu rowerów miejskich w poszczególnych miastach.