Reklama

Ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz Równości

fot. Grzegorz Pożarski
fot. Grzegorz Pożarski

Trwa Poznań Pride Week 2017, a jego kulminacyjnym momentem będzie zaplanowany na sobotę Marsz Równości.

Od poniedziałku mieszkańcy stolicy Wielkopolski, o ile wyrażą taką chęć, mogą wziąć udział w różnego rodzaju pokazach filmowych czy warsztatach dotyczących tematyki LGBT+. szerzej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Poznań Pride Week zakończy się w niedzielę, ale największe zainteresowanie jak zwykle budzi Marsz Równości. Ten od początku swojego istnienia budzący kontrowersje korowód przejdzie przez centrum miasta w sobotnie popołudnie.

To już czternasta edycja marszu, który w przeszłości był zakłócany przez przeciwników środowisk LGBT+. Od kilku lat atmosfera wokół imprezy jest znacznie spokojniejsza, a przed rokiem policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Marsz rozpocznie się piknikiem w Parku Marcinkowskiego, następnie uczestnicy przejdą m.in. Aleją Niepodległości oraz ulicami Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Strzelecką i Podgórną. Na trasie znajduje się również Plac Wolności, z którego korowód skręci w 3 Maja. - Po czym dojdziemy do Placu Cyryla Ratajskiego. Stamtąd wpakujemy się w Libelta, z której skręcając w lewo, znajdziemy się na najbardziej tęczowej ulicy w mieście! Teraz już prosto do parku mijając poznańską Operę i Kino Pałacowe w CK Zamek - zapowiadają organizatorzy.

Początek marszu o 14:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro