Reklama

CBA zatrzymało burmistrza Koła

fot. CBA
fot. CBA

Burmistrz Koła, Stanisław M., został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o ustawianie przetargów na wywóz śmieci w mieście.

- Śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku, a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych - wyjaśnia Piotr Kaczorek z CBA.

Już wcześniej CBA zatrzymało prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy, a także prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole i pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące zmowy przetargowej. - Nowe ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że burmistrz Koła przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z podejmowaniem bezprawnych działań mających na celu wyeliminowanie potencjalnych, innych oferentów związanych z tymi zamówieniami publicznymi. Zatrzymany burmistrz Kola usłyszy w prokuraturze zarzuty - dodaje.

Agenci CBA wciąż gromadzą w Kole dokumentację w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
31.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro