Reklama
Reklama

Dzień bez Samochodu: darmowy rower miejski i przejazdy komunikacją miejską

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Już w najbliższy piątek będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji poznaniacy będą mogli przez godzinę bezpłatnie korzystać z rowerów miejskich. Dodatkowo posiadacze dowodu rejestracyjnego auta bezpłatnie pojadą komunikacją miejską.

Z okazji Dnia bez Samochodu mieszkańcy korzystający z Poznańskiego Roweru Miejskiego nie będą płacić za pierwszą godzinę każdego wypożyczenia roweru. - Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach - informuje Nextbike, operator systemu.

Nie jest to jedyna promocja, która będzie obowiązywać w piątek. - Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro