Masowe kontrole na targowiskach

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zapowiedzieli masowe kontrole targowisk z odzieżą. Maja one na celu zwalczanie sprzedawców, którzy oferują poznaniakom produkty, które są podróbkami markowych firm. Kontrole wzmocnione będą szczególnie w okresie przedświątecznym.

Często wybierając tańszy produkt nie wiemy, czy jest on oryginalny, czy natrafiamy akurat na bardzo dobrą podróbkę. Klienci bardzo często nie orientują się, że kupują produkt, który tak naprawdę bardzo odbiega od oryginału, szczególnie jakością. Z tym procederem postanowili walczyć funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy już w czwartek przeprowadzili pierwsze szczegółowe kontrole.

Celem policjantów stały się stoiska z odzieżą znajdujące się na kiermaszu w Przeźmierowie oraz targowisko znajdujące się przy ul. Dolna Wilda, czyli popularne "Bema". Policjanci swoją uwagę skupiali głównie na rzeczach, które sprzedawane były jako markowe. W wyniku przeprowadzonej akcji został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Poznania, który posiadał przy sobie ponad sześćdziesiąt sztuk podrobionej odzieży. Były to głównie rzeczy znanych firm sportowych. Policjanci zarekwirowali również wszystkie ubrania, które sprzedawane były jako markowe.

Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem, kiedy sprzedający na targowiskach zacierają ręce. Poznaniacy bowiem nadal tłumnie wybierają się na zakupy właśnie na Bema. Z tego powodu funkcjonariusze zapowiedzieli kolejne kontrole w grudniu, aby wyeliminować nielegalne podróbki i uchronić przed ich kupnem klientów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro