Reklama
Reklama

Tablica upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej zawisła na Grunwaldzie. Upamiętnia też ofiary wypadku lotniczego pod Smoleńskiem

Poznańskie i wielkopolskie ofiary zbrodni katyńskiej upamiętnia tablica, która zawisła dziś w kościele na Grunwaldzie. Obok nazwisk zamordowanych znalazły się też nazwiska ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Na listę ofiar zbrodni katyńskiej trafili wszyscy, którzy przed II Wojną Światową mieszkali w województwie poznańskim - Składa się z obrazu Matki Boskiej Katyńskiej, tablicy katyńskiej zawierającej 1939 nazwisk mieszkańców województwa poznańskiego i tablicy smoleńskiej osób, które zginęły w Smoleńsku 10 IV 2010 roku w siedemdziesiątą rocznicę ludobójstwa katyńskiego - mówi dr Wojciech Bogajewski ze Stowarzyszenia Katyń.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Tablica została umieszczona w kaplicy świętego Józefa przy kościele pw. świętego Jana Kantego na Grunwaldzie. W jej odsłonięciu wziął udział między innymi Marek Woźniak - Ta tablica jest przestrogą do czego prowadzi totalitaryzm i nienawiść. Pamięć o zbrodni katyńskiej jest naszym obowiązkiem - mówił marszałek województwa wielkopolskiego.

Poświęceniu tablicy towarzyszyła uroczysta msza święta w intencji zamordowanych w czasie wojny przez NKWD mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro