Reklama
Reklama

Pociąg pasażerski wykolejony po zderzeniu z drezyną. Na miejscu trwa akcja służb

fot. Adam
fot. Adam

W rejonie Kobylnicy doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z drezyną kolejową. Na miejscu trwają w tej chwili działania służb.

O zdarzeniu poinformował nas jeden z czytelników. Z jego relacji wynika, że w rejonie Kobylnicy doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z drezyną. W wyniku zderzenia wykolejony został pociąg pasażerski, a kierujący jednym z pojazdów jest uwięziony w kabinie. Informacje o zdarzeniu potwierdza dyżurny KW PSP, ale w tej chwili nie przekazuje bardziej szczegółowych informacji.

Więcej informacji przekazuje rzecznik PKP PLK -Dzisiaj około godziny 15:15 na stacji Kobylnica na linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do starcia pociągu osobowego relacji Suwałki - Szczecin Główny z maszyną torową. Lokomotywa i jeden wagon wykoleiły się. Pomocy udzielono jednej osobie. Pasażerowie są opieką drużyny konduktorskiej i Państwowej Straży Pożarnej. Teren jest zabezpieczony. Obecnie ze względu na działania PSP trasa Poznań Gniezno jest nieprzejezdna. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który organizuje dalszą podróż pasażerów i opracowuje zmiany w kursowaniu pociągów - relacjonuje Mirosław Siemieniec.

W rejonie Kobylnicy utworzył się spory korek złożony z kilku składów, a pasażerowie próbują na własną rękę szukać alternatywnego transportu.

AKTUALIZACJA:

-Pasażerowie pociągu Suwałki - Szczecin na stacji Kobylnica oczekują na przyjazd 4 autobusów zastępczej komunikacji. Udostępniona jest dla nich świetlica Straży Pożarnej. Wg PSP na obserwacje do szpitala skierowano 10 osób - bez zagrożenia życia. Kilku osobom udzielono pomocy doraźnej. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, który organizuje dalszą podróż pasażerów i opracowuje zmiany w kursowaniu pociągów. Służby techniczne sprawdzają stan sieci trakcyjnej i torów na stacji Kobylnica. Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei - poinformował po siedemnastej Mirosław Siemieniec.

Aktualizacja 18:15:

Pasażerowie pociągu Suwałki - Szczecin mają zapewnioną dalszą podróż. Pojechali 5 autokarami w kierunku Poznania, Szamotuł i Szczecina. O godz. 17.15 wznowiono po jednym torze ruch pociągów przez stację Kobylnica. Dzięki temu zapewnione jest połączenie kolejowe Poznań - Gniezno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski PKP Intercity Suwałki - Szczecin jechał zgodnie z podanymi sygnałami wolnej drogi. Nie wiadomo dlaczego na jego tor z bocznego toru wjechał pociąg roboczy. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów. Służby techniczne przygotowują działania związane z usuwaniem wykolejonej lokomotywy i wagonu oraz pociągu roboczego. Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei - czytamy w informacji prasowej PKP PLK.

W tej chwili opóźnienia pociągów na trasie sięgają 72 minut - o tyle opóźniony jest pociąg Bydgoszcz Główna - Poznań Główny. Pozostałe pociągi mają opóźnienia poniżej godziny, a szczegóły prezentujemy na grafice w galerii.

  • Aktualizacja
    wtorek, 19.09.2017 r., godz. 07.45
    Aktualizacja
    wtorek, 19.09.2017 r., godz. 07.45
    Wszystkie autokary, którymi pasażerowie pociągu Suwałki - Szczecin pojechali ze stacji Kobylnica dotarły do celu - Poznania, Szamotuł i Szczecina. Już o godz. 17.15 na stacji wznowiono ruch pociągów po jednym torze. Dzięki temu zapewniono połączenie kolejowe Poznań - Gniezno. Wczoraj o godz. 23.00 odprowadzono ze stacji Kobylnica stojące wagony. Wkolejono jeden wagon. Trwają prace przy wkolejaniu i przygotowanie do zabrania pociągu technicznego i lokomotywy. Jeszcze dziś wieczorem planowane jest otworzenie drugiego toru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro