Reklama

Rasistowski atak w Poznaniu: policja szuka mężczyzny

fot. Policja

Już na początku września pisaliśmy o znieważeniu Azjatów, do którego doszło 31 sierpnia w tramwaju linii nr 5. Policja właśnie opublikowała wizerunek mężczyzny, który miał obrażać kobietę i jej syna.

O sprawie na początku września poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jeden z pasażerów tramwaju linii nr 5 miał wyzywać kobietę i jej syna, którzy także podróżowali tym samym pojazdem. Byli to Azjaci. Padały słowa "brudasy", "pedały skośnookie" czy "Polska dla Polaków".

Ośrodek już dwa tygodnie temu opublikował zdjęcia, na których widać wizerunek agresora. Policja dotarła jednak do zdjęć z monitoringu tramwaju, na których lepiej widać mężczyznę. Okazuje się, że kobieta i jej syn to obywatele Chin. - Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Poznań Stare Miasto. Można się zgłaszać osobiście lub pod numerem telefonu 61 84 124 11 lub 997 - wyjaśnia Piotr Garstka z policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro