Reklama
Reklama

W Poznaniu grzejniki już ciepłe: włączono ogrzewanie

fot. dariuszman / freeimages.com
fot. dariuszman / freeimages.com

Jeszcze tydzień temu grzejniki w mieszkaniach poznaniaków były przeważnie zimne. W ciągu kilku ostatnich dni sytuacja się zmieniła. Veolia przyznaje, że zdecydowana większość spółdzielni mieszkaniowych już uruchomiła ogrzewanie.

Już w czwartek ogrzewanie uruchomiono na terenie spółdzielni Osiedle Młodych, a więc na Ratajach. - W razie stwierdzenia problemów z niedogrzaniem w najbliższych dniach, prosimy o kontakt z danym Kierownictwem Osiedla. W przypadku gdy termometry wskażą powyżej 15 stopni Celsjusza, urządzenia sterujące centralnym ogrzewaniem automatycznie wstrzymają dostawę energii cieplnej - wyjaśnia SM Osiedle Młodych.

Bartłomiej Pawluk z Veolii zaznacza, że równocześnie ogrzewanie włączyły też spółdzielnie Winogrady i Piątkowo. - W weekend dołączyły kolejne spółdzielnie z terenu miasta. W zasadzie na ten moment czekamy jeszcze tylko na sygnał o włączeniu ogrzewania ze Swarzędza - mówi. - W 98% przypadków udało nam się uruchomić ogrzewanie zdalnie - dodaje.

Przypominamy, że do sprawnego funkcjonowania ogrzewania, konieczne są rozkręcone i niezapowietrzone grzejniki - warto rozkręcić je maksymalnie już teraz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro