Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Zaczynał od budowy autobusów i tramwajów z klocków LEGO, dziś sam jest motorniczym

KaT
poniedziałek, 18.09.2017 r.
godz. 10.36
KaT | poniedziałek, 18.09.2017 r., godz. 10.36
Zaczynał od budowy autobusów i tramwajów z klocków LEGO, dziś sam jest motorniczym
fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski to miłośnik klocków LEGO i pojazdów komunikacji miejskiej. Kilka lat temu pokazywaliśmy tramwaje i autobusy, które budował z LEGO. Dziś sam jest motorniczym, ale wraca do swojej pasji, by pokazać tramwaje, którymi jeździ w wersji mini.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Gdy kilka lat temu pokazywaliśmy jego dzieła z klocków LEGO przedstawiające poznańskie autobusy i tramwaje, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Mateusz Wawrowski apelował wtedy do poznaniaków, by głosowali na jego pojazdy na stronie LEGO - miały one szansę wejść do seryjnej produkcji. Tak się nie stało, ale pasja poznaniaka pozostała.

Dziś Wawrowski nie tylko buduje pojazdy z klocków LEGO, ale też prowadzi ich „prawdziwe” odpowiedniki. Jest bowiem motorniczym. Na niedzielnym festynie w zajezdni na Franowie można było zobaczyć jego najnowsze dzieło - tramwaj GT8 - „Helmut”. - Ma 72 centymetry długości i jest zdalnie sterowany. Może jeździć po torach LEGO. Zbudowałem go z blisko 1200 elementów, są to części dostępne dla każdego. Oczywiście przygotowania modelu rozpoczynam od zrobienia projektu, później kupuję klocki i go realizuję. Nieraz dłużej, nieraz krócej. Ten model zbudowałem w miesiąc - wyjaśnia Wawrowski.

Nie jest to jedyny projekt poznaniaka realizowany w ostatnim czasie. Poza komercyjnymi zleceniami, które realizuje na zamówienie, w czerwcu pokazał m.in. lokomotywę i wagonik z okazji 45-lecia Maltanki. - Trzy lata temu zrobiłem 36 czytników kart PEKA z klocków Lego dla Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Wkrótce Wawrowski planuje kolejne realizacje - będą to tramwaje, autobusy i pojazdy techniczne MPK.

Reklama