Reklama
Reklama

Remont torowiska na ul. Dąbrowskiego: utrudnienia dla kierowców

fot. ZDM

W poniedziałek rozpocznie się remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu. Z utrudnieniami muszą się w tym miejscu liczyć nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale również kierowcy.

Remont na ulicy Dąbrowskiego to ostatni z zaplanowanych na ten rok remontów torów w Poznaniu. Jego wykonanie jest konieczne ze względu na fatalny stan techniczny torowiska, na odcinku między ul. Mickiewicza a Rynkiem Jeżyckim. Prace rozpoczną się w poniedziałek i odbywać się będą w dwóch etapach. Ich zakres obejmie wymianę całej konstrukcji torowiska od ul. Prusa do ul. Mickiewicza oraz położenie nowej nawierzchni. Postawione zostaną również nowe słupy trakcyjne. Ponadto przeprowadzone będą prace sieciowe.

W trakcie trwania remontu, który ma się zakończyć w listopadzie z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, o czym szczegółowo informowaliśmy tutaj, ale też kierowcy. Zarząd Dróg Miejskich będzie w tym samym czasie prowadził prace związane z porządkowaniem zieleni na południowej części ul. Dąbrowskiego.

Od poniedziałku na ulicy Dąbrowskiego w rejonie remontowanego torowiska wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kraszewskiego będzie ulicą jednokierunkową, z utrzymanym ruchem pojazdów w kierunku od centrum w stronę rynku Jeżyckiego. Kierowcy jadący ul. Dąbrowskiego w stronę centrum będą zobowiązani do skrętu w lewo w ul. Kościelną lub w prawo w ul. Kraszewskiego.

Nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Kraszewskiego w ul. Dąbrowskiego, możliwy natomiast będzie przejazd południową pierzeją rynku Jeżyckiego, ul. Prusa i Żurawią. Objazd zamkniętej relacji w ciągu ul. Dąbrowskiego wyznaczono ulicami: Kościelną, Poznańską i Roosevelta - informuje Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

W pierwszym etapie remontu prace prowadzone będą na południowej jezdni ul. Dąbrowskiego i w pasie zieleni. W związku z tym południowy odcinek ul. Kochanowskiego, od ul. Słowackiego do ul. Dąbrowskiego, będzie dwukierunkowy bez wyjazdu w ul. Dąbrowskiego. W tym czasie niedostępne będą miejsca parkingowe po południowej stronie ul. Dąbrowskiego na odcinku prac - informuje ZDM. W drugim etapie remontu prace prowadzone będą na północnej jezdni ul. Dąbrowskiego. W związku z tym ul. Strzałkowskiego i północny odcinek ul. Kochanowskiego będą ulicami dwukierunkowymi bez wjazdu w ul. Dąbrowskiego. W tym czasie niedostępne będą miejsca parkingowe po północnej stronie ul. Dąbrowskiego - dodaje.

W trakcie trwania remontu, aby zminimalizować utrudnienia związane z parkowaniem wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe na jednokierunkowym odcinku ul. Dąbrowskiego po północnej stronie Rynku Jeżyckiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro