Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama

Kolejne zmiany na poznańskich ulicach w przyszłym tygodniu

j
sobota, 16.09.2017 r.
godz. 15.35
j | sobota, 16.09.2017 r., godz. 15.35
Kolejne zmiany na poznańskich ulicach w przyszłym tygodniu
Zdjęcie ilustracyjne - fot. ZDM

W najbliższych dniach kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicach: Szpitalnej, Miodowej, Szamarzewskiego, Dymka, Folwarcznej, św. Marcin, Piekary i Leszczyńskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek, 18 września rozpoczną się prace w związku z budową przyłącza cieplnego do budynku przy ul. Szpitalnej 26. Prace wykonywane będą etapowo. W trakcie ich trwania nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku między skrzyżowaniami z ulicą Miodową i Szamarzewskiego. W pierwszym etapie zapowiadane są lokalne zwężenia do jednego pasa z jednoczesnym wprowadzeniem ruchu wahadłowego w rejonie skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Szamarzewskiego. W kolejnych etapach ulica Szpitalna będzie zawężona po stronie zachodniej, z utrzymanym ruchem dwukierunkowym. Podczas prowadzonych prac kierowcy będą mogli poruszać się z ograniczoną do 30 km/h prędkością. Wprowadzone zostaną także kładki dla pieszych oraz płyty przejazdowe, zapewniające dojście i dojazd do posesji. Prace mają się zakończyć 27 października.

Również w poniedziałek ze względu na budowę elektroenergetycznej sieci kablowej nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Dymka i Folwarcznej. Częściowo zamknięty będzie chodnik w tym miejscu, ale ZDM zapewnia, że mieszkańcy będą mieli dojazd i dojście do posesji. Prace mają w tym miejscu trwać do 20 października.

18 do 30 września prowadzone będą też prace związane z budową przyłącza cieplnego na południowej części jezdni ul. Św. Marcin, na odcinku od ul. Piekary do ul. Ratajczaka. W związku z prowadzonymi pracami zostanie zawężona ul. Św. Marcin, przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu dwukierunkowego. Miejsca przejść dla pieszych będą utrzymane za pomocą tymczasowych kładek dla pieszych. Ponadto zostanie wprowadzone ograniczenie dla pojazdów pow. 3,5 t. – informuje ZDM.

W poniedziałek zamknięty dla ruchu zostanie też ciąg pieszo - rowerowy biegnący wzdłuż ul. Leszczyńskiej na odcinku od ul. Buczka do ul. Korczaka. Będą tam prowadzone prace związane z przebudową gazociągu. Z uwagi na trwające roboty związane z budową kolektora Junikowskiego w ul. Leszczyńskiej, nadal zalecany jest objazd rejonu prowadzonych prac ulicami Opolską, Jesionową i Bohaterów Westerplatte – dodaje ZDM.

Natomiast od wtorku wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu związana z budową sieci wodno - kanalizacyjnej na ul. Dymka. Jezdnia ul. Dymka zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na którym zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace w tym miejscu mają się zakończyć 31 października.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama