Reklama
Reklama

Poznań i Kleszczewo ze wspólną komunikacją od 1 listopada

Już w sierpniu informowaliśmy o planach integracji komunikacji Poznania i Kleszczewa. Teraz ZTM oficjalnie potwierdził te informacje. Kleszczewskie autobusy zostaną włączone do poznańskiego systemu 1 listopada.

Poznański ZTM od kilku lat podejmuje działania zmierzające do integracji z przewoźnikami podmiejskich gmin. Do tej pory z poznańską komunikacją zintegrowano między innymi komunikację Suchego Lasu i Komornik, a 1 listopada system transportu zbiorowego Poznania zostanie rozszerzony na gminę Kleszczewo -Jednolite zasady funkcjonowania komunikacji publicznej. Możliwość podróżowania po aglomeracji pojazdami różnych przewoźników, ale z jednym biletem. Jeden system taryfowy, rozbudowana sieć sprzedaży - mieszkańcy gminy Kleszczewo będą mogli korzystać z wszystkich zalet integracji transportu. Na integracji skorzystają także mieszkańcy Szczepankowa, którzy zyskają większą liczbę linii autobusowych w systemie taryfowym ZTM - informuje ZTM.

Pierwszego listopada wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii 54, a do poznańskiego systemu włączone zostaną kleszczewskie linie 432 (rondo Rataje-Tulce-Gowarzewo-Trzek-Kleszczewo), 432 (rondo Rataje-Tulce-Komorniki-Nagradowice-Kleszczewo) i 435 (rondo Rataje-Tulce).

W strefie B znajdą się miejscowościBylin, Gowarzewo, Kleszczewo, Komorniki, Nagradowice, Szewce, Tanibórz, Tulce w gminie Kleszczewo oraz Trzek w gminie Kostrzyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro