Reklama

Uczniowie III LO chodzą na lekcje do... centrum handlowego. Bo budynek szkoły jest w złym stanie

Od dwóch tygodni część uczniów III LO odbywa lekcje w Kupcu Poznańskim. Powodem przeprowadzki jest zły stan budynku, w którym mieści się szkoła.

O przeniesieniu części zajęć do Kupca Poznańskiego poinformowała Gazeta Wyborcza. Z informacji dziennika wynika, że przeprowadzka związana jest z fatalnym stanem budynku C gmachu szkoły, który został całkowicie zamknięty ze względu na pękającą ścianę. Dyrekcja szkoła początkowo planowała budowę tymczasowych klas z kontenerów na szkolnym dziedzińcu, ale ostatecznie zdecydowano się na przeprowadzkę do znajdującego się po sąsiedzku Kupca Poznańskiego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Powierzchnie biurowe w centrum handlowym wybrała dla szkoły spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która odpowiada też za remont szkoły - Pod koniec września zamierzamy podpisać umowę z wykonawcą tych prac. W październiku przekażemy mu plac budowy. Chcemy zakończyć tę inwestycję jeszcze w styczniu. Uzgodniliśmy z dyrekcją, że trzeba to zrobić do ferii - tak, by podczas przerwy w nauce przenieść część szkoły z powrotem do jej gmachu przy Strzeleckiej - mówi w rozmowie z gazetą Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W Kupcu Poznańskim znajduje się w tej chwili dwanaście sal. Uczniowie będą z nich korzystać do zakończenia remontu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro